+48 696 177 803
neuropeptydy na zmarszczki

ARGIRELINA – przełomowy neuropeptyd

Blog

Czym są peptydy?

Peptydy to małe cząsteczki białek, stanowiące podstawowy budulec skóry. Bez nich struktura skóry zmienia się, traci blask i witalność – zaczyna szybciej się starzeć.

Białka naturalnie występujące w organizmie człowieka odpowiadają za sygnalizację różnych reakcji. Niestety z wiekiem produkcja białek spada, co przyczynia się do upośledzenia lub osłabienia niektórych procesów i prowadzi do starzenia się organizmu. Z pomocą przychodzą peptydy biomimetyczne – syntetyczne związki chemiczne, które naśladują naturalne substancje i wspomagają procesy naprawcze.

Obecnie w kosmetologii wykorzystywanych jest ponad 300 peptydów biomimetycznych, wśród których wyróżnia się peptydy sygnałowe, transportujące oraz neuropeptydy. Neuropeptydy to substancje chemiczne stosowane do powierzchniowego rozkurczania mięśni. Sprawdzają się w kuracjach anti-aging jako alternatywa dla iniekcyjnych zabiegów wygładzających zmarszczki mimiczne.

W jaki sposób działa argirelina?

Niewątpliwie jednym z najpopularniejszych neuropeptydów jest acetyl hexapeptide-3 lub acetyl hexapeptide-8, znany pod nazwą handlową Argireline®. Argirelina składa się z 6 aminokwasów i stanowi fragment SNAP-25 – substratu toksyny botulinowej.

Jest to peptyd stworzony na wzór botoksu. Działa zatem na tym samym poziomie co toksyna botulinowa, nie wykazując jednak toksyczności. Mechanizm działania argireliny polega na hamowaniu uwalniania neuroprzekaźników z komórek układu nerwowego do mięśni, co sprawia, że tracą one swoje funkcje kurczliwe i pozostają w spoczynku. W efekcie dochodzi do natychmiastowego wygładzenia zmarszczek oraz ograniczenia nadmiernej mimiki twarzy.

Argirelina wykazuje najbardziej efektywne działanie w stężeniu 10%. Badania dowodzą, że 4-tygodniowe, regularne stosowanie kosmetyków zawierających argirelinę powoduje redukcję wielkości zmarszczek aż o 30%.

Argirelina – u kogo sprawdzi się najlepiej?

Argirelina świetnie sprawdzi się w zabiegach bankietowych, kiedy potrzebujemy efektu natychmiastowego wygładzenia i napięcia skóry. Neuropeptydy są dobrą alternatywą dla osób, które nie chcą lub nie mogą skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej.

Jednym z zabiegów botox-like dostępnych w ofercie naszego salonu medycyny estetycznej w Krakowie jest Peptydowy Peeling Biomimetyczny marki Dermaquest. Dzięki zastosowanej technologii liposomów składniki aktywne działają w głębokich warstwach skóry. Niepowtarzalne połączenie alfa-hydroksykwasów z peptydami biomimetycznymi daje spektakularne efekty widoczne bezpośrednio po zabiegu, natomiast regularnie powtarzany zabieg działa prewencyjnie przeciwzmarszczkowo.

Peeling biomimetyczny jest zabiegiem, który wykonujemy przez cały rok, pod warunkiem stosowania odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej. Polecany jest dla osób, których skóra utraciła jędrność i elastyczność. Jest to jeden z niewielu zabiegów, który można zastosować także na delikatną okolicę oczu! Zmarszczki zostają wygładzone, a skóra staje się napięta i rozjaśniona.