+48 696 177 803

Powiększanie piersi Kraków

Powiększanie piersi to zabieg, który zazwyczaj wykonywany jest z powodu utraty jędrności, elastyczności i objętości piersi, obwisłości piersi po przebytej ciąży, asymetrii piersi, gwałtownego spadku masy ciała bądź kompleksów związanych z niezadowalającym wyglądem biustu.

Na czym polega zabieg?

Operacja powiększania piersi trwa około 2-3 godziny i wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym. Cały zabieg polega na umieszczeniu implantów w piersi poprzez nacięcie okołobrodawkowe lub nacięcie w dole pachowym. Po zakończonym zabiegu nakładane są opatrunki oraz zalecane jest noszenie specjalnego biustonosza pooperacyjnego.

Jakie są efekty zabiegu?

Pierwsze efekty powiększania piersi widoczne są od razu po wykonaniu operacji. Powstałe podrażnienia i obrzęki ustępują po kilku tygodniach. Piersi stają się bardziej jędrne, pełniejsze i kształtne. Ostateczne rezultaty możemy zauważyć po ok. 6-18 miesiącach od przebytej operacji. W tym czasie następuje przebudowa struktury tkanek piersi. Organizm przystosowuje się do obecności implantów i powoli nadaje piersiom naturalny wygląd oraz oczekiwaną wielkość i kształt. Okres rekonwalescencji oraz czekania na efekty końcowe zależy indywidualnie od każdej Pacjentki i jest uzależniony od przestrzegania zaleceń lekarskich, ogólnego stanu, czy przebiegu rehabilitacji.

Jak Przygotować Się Do Zabiegu?

Przed zabiegiem wymagana jest konsultacja ze specjalistą, podczas której chirurg ocenia stan zdrowia Pacjentki, wykonuje potrzebne badania, takie jak morfologia, badanie układu krzepnięcia, EKG, mammografia, i dobiera odpowiednią dla każdej Pacjentki metodę powiększenia piersi.