+48 696 177 803

Liposukcja Kraków

Liposukcja 360, znana także jako liposukcja obwodowa to zabieg polegający na odessaniu niechcianej tkanki tłuszczowej z wybranych partii ciała. Jest to jeden ze sposobów na trwałe pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej z brzucha, boczków, talii i pleców. Zabieg ten chroni miejsca, w których wykonywana była liposukcja, przed ponownym pojawieniem się tkanki tłuszczowej. Dzięki temu Pacjent może cieszyć się wymodelowaną sylwetką.  

Na czym polega zabieg? 

Zabieg liposukcji obwodowej może być przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym i obejmuje usuwanie tłuszczu z całego obwodu tułowia. W trakcie zabiegu chirurg wykonuje niewielkie nacięcia w strategicznych miejscach, a następnie wprowadza cienką rurkę zakończoną specjalnym urządzeniem do odsysania tkanki tłuszczowej. Rurka jest przesuwana wzdłuż obszaru, usuwając nadmiar tłuszczu. Czas trwania zabiegu zależy od rozległości obszarów poddawanych liposukcji, ale zazwyczaj trwa 1-3 godzin. 

Jakie są efekty zabiegu? 

Pełne efekty liposukcji zazwyczaj widoczne są po około3-6 miesiącach od wykonania zabiegu. W tym czasie ciało powinno się w pełni zregenerować. Po zabiegu następuje zmniejszenie obwodu talii, bioder i ud, poprawa konturów ciała oraz redukcja ilości tkanki tłuszczowej w wybranych obszarach. Dodatkowo, Pacjenci często odczuwają większą pewność siebie i zadowolenie z własnego wyglądu po przeprowadzeniu tego zabiegu. 

Jak przygotować się do zabiegu? 

Przed zabiegiem zalecane jest wprowadzenie do swojego stylu życia lekkostrawnej diety oraz odstawienie alkoholu i palenia papierosów na okres ok. 2 tygodni. Oprócz tego należy wykonać niezbędne badania, takie jak morfologia, OB, HBS, HCV, w przypadku osób po 40 roku życia również EKG i RTG. Dodatkowo należy przedstawić badanie dotyczące posiadanej grupy krwi.  

Przed samym zabiegiem nie należy stosować balsamów, perfum, itp. na miejsca, w których ma być wykonywana operacja.