+48 696 177 803

REDUKCJA PIERSI

Zmniejszenie piersi to zabieg polegający na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej, tkanki gruczołowej i skóry. Operacja ta wykonywana jest zazwyczaj z powodu pojawiających się bólów piersi, karku czy pleców, z powodu nadmiernego obciążenia kręgosłupa bądź z powodu kompleksów związanych z zaburzeniem proporcji ciała.  

Na czym polega zabieg? 

Zabieg redukcji piersi wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym i opiera się na wycięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej, skóry oraz tkanki gruczołowej w okolicy piersi. W niektórych przypadkach można usunąć tkankę tłuszczową poprzez liposukcję – wtedy następuje usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz usunięcie luźnej skóry. Cała procedura zabiegowa trwa ok. 3 godziny.  

Jakie są efekty zabiegu? 

Operacja redukcji piersi przynosi ulgę odciążając kręgosłup oraz w znacznym stopniu zmniejsza lub całkowicie niweluje powstałe problemy zarówno  fizyczne, jak i psychiczne Pacjentki.  Pierwsze efekty widoczne są od raz po wykonaniu zabiegu –  piersi zyskują upragniony kształt, stają się jędrne i uniesione. Na rezultaty końcowe należy poczekać ok. 6-18 miesięcy.  

Jak przygotować się do zabiegu? 

Przed zabiegiem wymagana jest konsultacja ze specjalistą, podczas której lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań oraz omawia oczekiwania Pacjentki.  Dodatkowo zleca niezbędne badania do wykonania przed przystąpieniem do operacji (USG piersi, badania laboratoryjne etc.). Warunkiem przystąpienia do zabiegu jest dobry ogólny stan zdrowia – osoby palące tytoń na ok. 3 tygodnie przed planowanym zabiegiem powinny ograniczyć lub rzucić palenie.