+48 696 177 803
jak wyrównać koloryt skóry

Jak wyrównać koloryt skóry? Polecane zabiegi

Blog

Każda kobieta marzy o pięknej i gładkiej cerze o jednolitym kolorze i bez przebarwień. Niewiele pań może się faktycznie pochwalić nieskazitelną cerą, bez żadnych niedoskonałości. W rzeczywistości nawet najzdrowsza skóra może wraz z wiekiem pogorszyć swój stan i stracić swój blask oraz kolor. Chcesz dowiedzieć się, jak wyrównać koloryt skóry za pomocą zabiegów? Czy  można wpłynąć na stan cery poprzez pielęgnacje? Przeczytaj poniższy wpis i dowiedz się, jak przywrócić gładką cerę!

Co wpływa na koloryt skóry?

Na koloryt skóry ma wpływ bardzo wiele czynników, a niewłaściwa pielęgnacja stanowi tak naprawdę tylko jeden z nich.  Jedną z kluczowych przyczyn tego problemu jest zmniejszona produkcja melaniny, czyli pigmentu, który odpowiedzialny jest za nadawanie skórze koloru. Wraz z wiekiem normalnym jest, że skóra traci swój blask, a także intensywny kolor i staje się bardziej szara. Na nierównomierny kolor i powstawanie przebarwień mają wpływ także zmiany hormonalne, problemy skórne (w tym trądzik oraz łuszczyca), a nawet ekspozycja na promieniowanie UV — zarówno to od słońca, jak i również solarium. 

jak wyrównać koloryt skóry

Warto wiedzieć, że również sposób żywienia i styl życia, ma wpływ na koloryt skóry. Nadmierne spożycie alkoholu, palenie papierosów, a także niezdrowe odżywianie może przyczynić się do pogorszenia stanu cery i utraty jej blasku.  Jak wyrównać koloryt skóry?

Jak wyrównać koloryt skóry na twarz? 4 polecane zabiegi

Gdy skóra straciła swój blask i kolor, trudno tak naprawdę przywrócić go wyłącznie za pomocą pielęgnacji czy zmiany diety i stylu życia. Najskuteczniejszym sposobem są tak naprawdę zabiegi kosmetyczne i medycyny estetycznej, dzięki którym cera będzie miała szansę odżyć na nowo. Na jaki zabieg na wyrównanie kolorytu skóry warto się zdecydować? Sprawdź cztery poniższe propozycje:

jak wyrównać koloryt skóry

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to jeden z popularniejszych zabiegów w naszym salonie medycyny estetycznej w Krakowie, który sprawdza się w przypadku wielu problemów skórnych. Metoda ta polega na aplikacji preparatu za pomocą cienkich igieł, które stymulują proces regeneracji skóry i dostarczają jej składników odżywczych. W przypadku chęci wyrównania kolorytu skóry stosuje się preparat Hyalual Electri, który dedykowany jest ludziom w każdym wieku, a dzięki swoim właściwościom, pomaga wyrównać koloryt skóry oraz przywrócić jej naturalny blask, co czyni go skutecznym narzędziem w walce z niedoskonałościami i przebarwieniami.

PRX T-33

PRX T-33 to zabieg, który skupia się na intensywnej stymulacji wiotkiej skóry zarówno twarzy, jak i ciała. Ta formuła łączy w sobie kwas trójchlorooctowy (TCA) oraz wodę utlenioną, co sprawia, że jest to wyjątkowy zabieg prowadzący do poprawy kondycji skóry. Warto wiedzieć, że PRX T-33 charakteryzuje się nie tylko skutecznością, ale także komfortem dla pacjenta. Jest to zabieg szybki i bezbolesny, który nie pozostawia po sobie żadnych widocznych śladów — dzięki temu osoby poszukujące skutecznej metody poprawy kolorytu skóry i rozjaśnienia cery, mogą cieszyć się rezultatami bez konieczności długotrwałego okresu rekonwalescencji. Jak wyrównać koloryt skóry na twarzy za pomocą kolejnego zabiegu?

Endermologia LPG Alliance

Endermologie LPG Alliance to technika mechanicznej stymulacji skóry, która jest całkowicie nieinwazyjna. To podejście pozwala na reaktywację procesów komórkowych w skórze, co przyczynia się do poprawy jej ogólnego stanu i wyglądu. Ten zaawansowany system jest szczególnie skuteczny w ujednoliceniu cery, zwłaszcza w przypadku osób z matową i szarą cerą.

Osocze bogatopłytkowe i fibryna

Osocze bogatopłytkowe i fibryna to innowacyjne rozwiązania w dziedzinie poprawy faktury i kolorytu skóry. Osocze bogatopłytkowe, a także fibryna, są naturalnymi preparatami pozyskiwanymi z własnej krwi pacjenta. To właśnie one wspierają procesy regeneracyjne skóry i wpływają na poprawę stanu cery i przywrócenie jej zdrowego blasku.  Mamy nadzieję, że już znasz odpowiedź na pytanie “jak wyrównać koloryt skóry”!