+48 696 177 803
modelowanie owalu twarzy

Modelowania owalu twarzy – najlepsze sposoby

Blog

Zastanawiasz się, jak poprawić owal twarzy, by cieszyć się jej doskonałym kształtem pomimo upływu lat? W artykule tym przyjrzymy się z bliska sztuce modelowania owalu twarzy oraz zaprezentujemy najlepsze i najskuteczniejsze metody, które pomagają osiągnąć pożądane rezultaty. Od tradycyjnych trików po nowoczesne techniki – dowiemy się, jak podkreślić naturalne piękno oraz harmonię rysów poprzez profesjonalne podejście do modelowania owalu twarzy. Zapraszamy do lektury!

Co to jest i na czym polega modelowanie owalu twarzy?

Modelowanie owalu twarzy to nieinwazyjny zabieg, który pozwala na poprawę kształtu twarzy bez użycia skalpela. Polega on na wprowadzeniu pod skórę liftingujących preparatów, za pomocą cienkiej igły. Poprzez wstrzyknięcie odpowiedniego preparatu w konkretne miejsca, zabieg ten pozwala na uwydatnienie kości policzkowych, zarysowanie linii żuchwy, wypełnienie doliny łez, czy też podniesienie tak zwanych “chomików”. Preparat wprowadzany przy pomocy igły dociera głęboko pod skórę, a następnie regeneruje ją, odbudowuje i sprawia, że wygląda ona młodziej.

Najlepsze sposoby na modelowanie owalu twarzy

Wolumetria twarzy

Można wyróżnić kilka sposób na modelowanie owalu twarzy, jednak jako najpopularniejszy z nich można wskazać wolumetrię. Podczas tego zabiegu wykorzystuje się specjalną odmianę kwasu hialuronowego, która jest gęstsza i bardziej plastyczna, niż typowe wypełniacze.

Wolumetria twarzy pozwala na wyrównanie konturu, podkreślenie kości policzkowych, uelastycznienie skóry i wymodelowaniu owalu w bezpieczny sposób. Kwas hialuronowy jest bowiem naturalnie występującym w skórze składnikiem, którego produkcja zmniejsza się wraz z wiekiem, co z kolei prowadzi do wiotczenia skóry.

modelowanie owalu twarzy

Accent Prime

Kolejnym innowacyjnym sposobem na modelowanie owalu twarzy jest wykorzystanie technologii Accent Prime, która łączy w sobie zimne i ciepłe ultradźwięki z falami radiowymi. To zabieg, który poprawia elastyczność i jędrność skóry, poprawia kontur linii żuchwy, redukując tak zwany “drugi podbródek”, a tym samym poprawia owal twarzy. Przyczynia się on również do redukcji drobnych zmarszczek oraz sprzyja napięciu skóry.

Stymulatory tkankowe

Kolejną skuteczną metodą modelowania owalu twarzy, wykorzystywaną w Beverly Aesthetic Clinic, są stymulatory tkankowe, które znajdują zastosowanie w dziedzinie medycyny przeciwstarzeniowej. Preparaty stosowane podczas tego zabiegu służą odnowie i biorestrukturyzacji skóry. Zabieg stymulujący tkanki działa na trzech kluczowych poziomach: liftingu, antyoksydacji oraz nawilżenia. Dzięki temu podejściu możliwe jest osiągnięcie wielowymiarowych efektów, które wpływają na ogólną poprawę wyglądu twarzy, w tym opadający owal twarzy i tzw. „chomiczki”.

Przeciwwskazania do wykonywania zabiegów

Zabiegi modelowania owalu twarzy, niezależnie od wybranej metody, mogą nie być odpowiednie dla pewnych osób ze względu na różnorodne przeciwwskazania. Należy do nich między innymi ciąża oraz okres karmienia piersią, ponieważ w tym czasie organizm jest szczególnie wrażliwy na różne substancje. Osoby cierpiące na nowotwory lub przebywające w trakcie leczenia nowotworowego również powinny unikać tego rodzaju zabiegów, aby nie zwiększać ryzyka komplikacji. Uczulenie na którykolwiek składnik preparatu oraz tendencja do bliznowacenia i keloidów stanowią istotne przeciwwskazania, ponieważ mogą wpłynąć na proces gojenia się skóry po zabiegu. Przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi to kolejny czynnik, który może wpłynąć na bezpieczeństwo i skuteczność zabiegu.

Każdy zabieg posiada wymienione inne przeciwwskazania do wykonania go, dlatego ważne jest skonsultowanie się z lekarzem przed podjęciem decyzji o przystąpieniu do modelowania owalu twarzy. Profesjonalna konsultacja medyczna pozwoli na właściwą ocenę ryzyka oraz dostosowanie zabiegu do indywidualnych potrzeb i ograniczeń pacjenta.

modelowanie owalu wolumetria twarzy

Dla kogo jest zabieg modelujący owal twarzy?

Zabieg modelujący owal twarzy jest dedykowany osobom, które pragną poprawić wygląd i proporcje swojej twarzy oraz odmłodzić skórę. To rozwiązanie szczególnie atrakcyjne dla tych, którzy chcą zredukować proces starzenia skory, zniwelować zmarszczki, nawilżyć cerę i pozbyć się problemów z wiotką skórą.

Aby osiągnąć długotrwały i satysfakcjonujący efekt, zazwyczaj konieczne jest przeprowadzenie serii zabiegów. Liczba sesji oraz dawki podawanych preparatów są kwestiami, które należy omówić z wykwalifikowanym lekarzem  przed przystąpieniem do zabiegu. Profesjonalna konsultacja w naszym studio medycyny estetycznej w Krakowie pozwoli na dostosowanie planu do indywidualnych potrzeb i stanu skóry pacjenta, zapewniając tym samym satysfakcjonujące efekty. Jest to kluczowe nie tylko dla efektywności, ale i również bezpieczeństwa przeprowadzania zabiegów modelujących owal twarzy. W Beverly Aesthetic Clinic przeprowadzimy z Tobą konsultacje i zadbamy o wszystkie najważniejsze kwestie przed zabiegiem!