Osocze bogatopłytkowe Kraków
Na czym polega zabieg?
Osocze bogatopłytkowe (PRP – Platelet Rich Plasma) to preparat pozyskiwany z własnej krwi pacjenta w procesie odwirowania elementów morfotycznych krwi od osocza. Dzięki wykorzystaniu specjalnej technologii, zawarte jest w nim wysokie stężenie płytek krwi, będących magazynem licznych czynników wzrostu, uczestniczących w procesach regeneracyjnych i rewitalizujących tkanek. Ponadto, pobudza ono fibroblasty do tworzenia nowych włókien kolagenowych.
Fibryna bogatopłytkowa (PRF – Platelet Rich Fibrin) to preparat pozyskiwany z własnej krwi pacjenta w procesie odwirowania elementów morfotycznych krwi od osocza. Od znacznie bardziej popularnego zabiegu osocza bogatopłytkowego różni się zawartością komórek macierzystych w preparacie, dzięki czemu intensyfikuje proces odnowy skóry oraz stymuluje tkanki do wytwarzania nowych włókien kolagenu, elastyny i naczyń krwionośnych. Ponadto tworzy ona w tkankach trójwymiarową sieć, w której zawieszone są płytki krwi, komórki macierzyste i czynniki wzrostu, co pozwala na dłuższe uwalnianie ich ziarnistości.
Wskazania
- Rewitalizacja skóry twarzy, okolicy oczu, szyi, dekoltu, dłoni
- Korekcja zmarszczek i fałd
- Regeneracja skóry po zabiegach dermatologicznych i chirurgii plastycznej
- Nadmierne wypadanie włosów
- Włosy zniszczone, pozbawione blasku
- Wypełnienie blizn potrądzikowych
- Polecany dla osób z ryzykiem wystąpienia alergii
Przeciwwskazania
- czynna choroba nowotworowa (w tym białaczki i szpiczaki) powyżej 5 lat od jej remisji (wyjątek stanowią: rak podstawnokomórkowy skóry – 3 lata od zakończenia leczenia oraz rak sutka – 8 lat od zakończenia leczenia)
- Choroby krwi (posocznica, zespoły dysfunkcji płytek, niedobór fibrynogenu, niestabilność hemodynamiczna, krytyczna małopłytkowość)
- Marskość i zapalenie wątroby; choroby autoimmunologiczne (toczeń, Hashimoto, RZS, łuszczyca, autoimmunologiczne zapalenie wątroby)
- Ciąża i laktacja
- Ostre zakażenia, a także występujące w miejscu zabiegu stany zapalne
- Stosowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ – ibuprofen, ketoprofen, diklofenak, kwas acetylosalicylowy, indometacyna, piroksykam) oraz antykoagulantów przez 7 dni przed i po wykonaniu zabiegu.
Jakie są efekty zabiegu?
- Skóra odzyskuje młodość i witalność
- Poprawa gęstości i napięcia skóry
- Poprawa faktury i kolorytu skóry
- Regeneracja i prawidłowe odżywienie skóry
Pierwsze efekty zabiegu widoczne są po dwóch tygodniach. Przebudowa tkanek zaczyna się już po 48 godzinach od pierwszego zabiegu. Poprawę napięcia, elastyczności, gęstości skóry, przebudowę włókien kolagenowych, wypełnienie drobnych zmarszczek uzyskujemy po wykonaniu od trzech do pięciu zabiegów co 2-4 tygodnie. Już po dwóch zabiegach widoczne jest znaczne zagęszczenie włosów i poprawa ich kondycji.
Jak przygotować się do zabiegu?
Do zabiegu z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego nie musisz się specjalnie przygotowywać. Zabieg osoczem bogatopłytkowym jest dość szybki i prosty, wykonywany przez lekarza. W pierwszej fazie pobiera się niewielką ilość krwi metodą próżniową. Po odwirowaniu uzyskuje się osocze, zawierające płytki krwi. Z jednej probówki otrzymujemy ok. 3 ml preparatu zabiegowego. Osocze jest podawane w formie iniekcji podobnie jak klasyczna mezoterapia.
Zalecenia po zabiegu:
Po zabiegu należy przez kilka dni unikać saun, solariów, basenów, nadmiernego wysiłku fizycznego. Wskazane jest picie dużych ilości wody. W dniu zabiegu nie wolno myć głowy. Ważna jest pielęgnacja domowa, zapytaj o nią naszego specjalistę.