Podniesienie piersi: Mit i prawda na temat popularnego zabiegu
BlogW ostatnich latach chirurgia plastyczna stała się bardziej powszechna niż kiedykolwiek wcześniej. Nie ulega wątpliwości, że ludzie poszukują różnych metod poprawy swojego wyglądu i samopoczucia, a podniesienie piersi, znane również jako mastopeksja, jest jednym z zabiegów, który może przyczynić się do zwiększenia pewności siebie i pozbycia się kompleksów. Wokół wszystkich zabiegów, które ingerują w wygląd, powstaje wiele mitów — nie inaczej jest w przypadku zabiegu podniesienia piersi. Jakie są najpopularniejsze mity na temat operacji podniesienia biustu? Poszerz swoją wiedzę w tym temacie!
Jak wygląda operacja podniesienia biustu?
Operacja podniesienia biustu, czyli mastopeksja, to zabieg chirurgiczny, który ma na celu poprawę kształtu i pozycji piersi. Po ciąży, drastycznej zmianie wagi lub po prostu wraz z wiekiem, biust może stracić swoją jędrność oraz kształt. Sam zabieg trwa od 2 do 4 godzin, a podczas niego chirurg usuwa nadmiar skóry, a także dokonuje modelowania gruczołów w celu uzyskania bardziej jędrnych i uniesionych piersi. Dla wielu kobiet dodatkowym efektem jest większa pewność siebie, a także satysfakcja z nowego ciała.
Dla kogo zabieg podniesienia piersi?
Operacja podniesienia biustu jest dedykowana kobietom, których piersi straciły jędrność, kształt i opadły z różnych powodów, takich jak proces starzenia, ciąża, karmienie piersią, utrata masy ciała lub genetyczne uwarunkowania. Jakie są najpopularniejsze mity związane z tym zabiegiem?
Podniesienie biustu — mity na temat zabiegu
Wokół zabiegu podniesienia biustu narosło wiele mitów, które mogą wprowadzać w błąd pacjentki, chcące poddać się zabiegowi. Poniżej znajdziesz najpopularniejsze z nich. Jeżeli jednak zastanawiasz się, czy chirurgia plastyczna jest dla Ciebie lub potrzebujesz pomocy w podjęciu decyzji, umów się na wizytę konsultacyjną lub skontaktuj się z nami.
Mit 1. Podniesienie biustu = większy rozmiar piersi
Operacja powiększania piersi w klinice medycyny estetycznej w Krakowie koncentruje się na usunięciu nadmiaru skóry i wymodelowania gruczołów, natomiast w trakcie zabiegu nie ingeruje się w rozmiar biustu. Aby uzyskać większy rozmiar piersi, konieczne jest powiększenie piersi implantami. Nieprawidłowe jest więc utożsamianie ze sobą tych dwóch zabiegów.
Mit 2. Podniesienie piersi jest wyłącznie dla starszych kobiet
Choć piersi opadają wraz z wiekiem, to nie tylko starsze kobiety decydują się na tę operację. Kobiety, których biust stracił swoją jędrność i opadł po ciąży oraz karmieniu również decydują się na ten zabieg. Kluczowym czynnikiem jest stan piersi i indywidualne potrzeby pacjentki, a nie wiek.
Mit 3. Operacja podniesienia biustu to decyzja na całe życie
Wbrew pozorom nieinwazyjne podniesienie biustu nie jest decyzją na całe życie. Piersi podlegają naturalnemu procesowi starzenia się, co oznacza, że z upływem czasu mogą ponownie opaść, choć w mniejszym stopniu niż przed zabiegiem. Pacjentki, które przeszły mastopeksję, mogą z biegiem lat zauważyć pewien stopień utraty jędrności, jednak jest to naturalne.
Mit 4. Podniesienie piersi jest dla każdego
Przed przystąpieniem do zabiegu podniesienia biustu należy skonsultować się z doświadczonym chirurgiem plastycznym, który zleci do wykonania odpowiednie badania i dokona oceny medycznej. Tylko lekarz może zdecydować, czy operacja jest odpowiednia i bezpieczna dla pacjentki.
Dodatkowo istnieją konkretne przeciwskazania co do wykonania zabiegu. Należą do nich: ciąża, karmienie piersią, młody wiek (mniej niż 20 lat), cukrzyca, czy zaburzenia krzepnięcia krwi.
Ćwiczenia na podniesienie biustu — czy są skuteczne?
Wiele kobiet poszukuje alternatywnych metod podniesienia biustu i szuka tego rozwiązania w ćwiczeniach. Piersi składają się jednak z tkanki tłuszczowej, a nie mięśni, dlatego podniesienie ich poprzez ćwiczenia nie przynosi takich samych efektów, jak operacja podniesienia piersi. Odpowiednie ćwiczenia mogą jednak przyczynić się do wzmocnienia mięśni klatki piersiowej, co może minimalnie wpłynąć na poprawę ich wyglądu.